2022-09-26

1 września w naszej szkole już za nami…

Wakacje minęły i teraz przyszedł czas  na wytężoną pracę zarówno uczniów jak i nauczycieli w nowym roku szkolnym. Uczniowie zostali powitani w czterech grupach.

Na rozpoczęciu najstarszych klas gościł w naszych progach pan Burmistrz Arkadiusz Śliwa. Poinformował o odbytym konkursie na Dyrektora Szkoły. Podziękował dotychczasowej Dyrektor pani Annie Rogali i przywitał  nowego Dyrektora pana Jana Rutkowskiego.  Również przedstawiciele uczniów i Rodziców podziękowali za pracę byłej pani Dyrektor i powitali  nowego Dyrektora.

Pierwszoklasistów przywitali uczniowie klas IV, wręczając bilety zaprosili ich na okręt szkolny, a panie wychowawczynie otrzymały kapitańskie czapki, aby dzieci mogły być pod dobrą opieką i zdobywały nowe doświadczenia i wiedzę.

Pan Dyrektor przypomniał  słowa Janusza Korczaka: „ Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Żartobliwie przytoczył kilka śmiesznych powiedzeń, które na pewno rozweseliły uczniów, rodziców i nauczycieli na progu nowego roku szkolnego, który jak zauważył pan Dyrektor podobno jest nieskończonością.

Zatem witamy wszystkich na naszym szkolnym pokładzie i do dzieła…

  • zdobywajmy nowe doświadczenia, nową wiedzę…
  • przeżyjmy kolejny rok szkolny, który przecież szybko się skończy w radości, zaangażowani w różne akcje, konkursy…
  • nie straćmy tego czasu na „nicnierobieniu”…         [EK]