Godziny otwarcia biblioteki

Czwartek                745-1345

Piątek                      745-1345

Regulamin biblioteki Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka

1. Biblioteka służy uczniom, nauczycielom, rodzicom i innym pracownikom szkoły.
  2. Biblioteka czynna jest w dniach i godzinach podanych na stronie internetowej szkoły.
  3. Ze zgromadzonych w bibliotece zbiorów korzystać można:
  • wypożyczając je do domu (lektury, literatura piękna i literatura popularnonaukowa;
  • czytając, przeglądając na miejscu (księgozbiór podręczny, czasopisma);
  • korzystając w salach lekcyjnych (książki i filmy przekazane do pracowni do dyspozycji nauczyciela)
  1. Jednorazowo można wypożyczyć dwie książki na okres trzech tygodni (z możliwością przesunięcia terminu zwrotu)
  2. Uczniowie przygotowujący się do konkursów i olimpiad mają prawo do wypożyczenia większej liczby książek.
  3. Wypożyczone książki należy chronić przed zniszczeniem i zgubieniem.
  4. Czytelnik, który zgubi lub zniszczy książkę, musi odkupić taką samą lub inną wskazaną przez nauczyciela bibliotekarza, o wartości równej cenie książki zgubionej.
  5. Wszystkie wypożyczone z biblioteki książki należy zwrócić przed końcem roku szkolnego. Możliwe jest jednak, po wcześniejszym ustaleniu, wypożyczanie beletrystyki  na wakacje lub ferie.
  6. Czytelnicy opuszczający szkołę (uczniowie i pracownicy) zobowiązani są do rozliczenia się z biblioteką.

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.