2022-07-01

Miłość to motyw przewodni akcji Żonkile 2022

„Nienawiść jest łatwa. Miłość wymaga wysiłku i poświęcenia”
(Marek Edelman – ostatni przywódca powstania w getcie warszawskim)

Nasza Szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji  społeczno–edukacyjnej „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Podczas tegorocznej edycji zastanawialiśmy się, czym była i co znaczyła miłość w getcie warszawskim. Uczniowie z wychowawcami w dniu 20 kwietnia 2022r. poznali m.in. opowiadanie M. Szczygielskiego „Prawdziwi Przyjaciele”. Ta historia przypomniała nam znaną życiową prawdę, iż prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.

Uczniowie i Grono Pedagogiczne naszej Szkoły w tym dniu uczcili 79. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim przypinając do stroju galowego wykonany przez siebie żonkil na znak, że #ŁączyNasPamięć.