2022-09-26

KOLOROWE KREDKI CZYLI WIELKI KREDKOWY RECYKLING

Wakacje tuż, tuż ….

Serdecznie zachęcam do przeszukania piórników, plecaków, szuflad, schowków i odnalezienia już
nieprzydatnych, dawno zapomnianych kredek, które dzięki tej akcji zostaną poddane recyklingowi i otrzymają nowe życie. To co już jest niepotrzebne, co większość ludzi wyrzuciłaby na śmietnik, jest doskonałym materiałem do tworzenia wspaniałych rzeczy.

Nasze zadanie to uzbieranie jak największej ilości niekompletnych, częściowo zużytych i niepotrzebnych kredek ołówkowych i świecowych. Z kredek, które są w gorszym stanie, wolontariusze robią niezwykłą biżuterię, którą wystawiają na licytacje lub sprzedają na kiermaszach. Dochód ze sprzedaży przekazywany jest na cele dobroczynne.

Kredki, które można jeszcze używać, są temperowane, wkładane do piórników uszytych przez
wolontariuszy i zawożone do szpitali dziecięcych, szkół przyszpitalnych, świetlic środowiskowych.
Pojemniki na kredki są wystawione na korytarzu szkolnym przy wyjściu na patio (wejście dla zerówek) oraz przy wejściu głównym do szkoły. Ważne by nie mieszać rodzajów kredek – w woreczkach osobno świecowe, osobno ołówkowe. My je zatemperujemy i wyślemy do organizatora. Więcej informacji na temat akcji mogą Państwo przeczytać na stronie pomysłodawcy i organizatora akcji

 
i link do akcji na facebooku
 
 
Nie wyrzucaj na śmietnik, przynieś do szkoły!
Liczymy na Was i z góry dziękujemy!
Beata Chrzanowska, szkolny koordynator akcji