2021-06-15

Konkurs matematyczny Puchacz Piotr

Dnia 13 maja odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny Puchacz Piotr, celem konkursu jest zachęcenie dzieci do podejmowania niestandardowych wyzwań oraz wyławianie talentów matematycznych tak wcześnie, jak to możliwe – by szerzyć matematykę, jako inwestycję w lepszą przyszłość kolejnych pokoleń. Konkurs, podobnie jak w latach
ubiegłych jest zupełnie bezpłatny, aby jak najwięcej dzieci mogło z niego skorzystać i sprawdzić swoje matematyczne umiejętności. Natomiast ufundowane nagrody są tak dobrane, aby zachęcić młodych ludzi do podjęcia wyzwania i wysiłku.
W naszej szkole udział wzięło 56 uczniów. Czekamy z niecierpliwością na wyniki konkursu, które powinny się pojawić 31 maja, ponieważ już 7 czerwca odbędzie się drugi etap konkursu w najbliższym Centrum Nauczania MathRiders lub w macierzystej szkole.
Trzymam mocno kciuki za naszych uczniów 