2022-12-03

Nasze prace

Europa

W ramach poznawania krajów Europy, uczniowie klasy IIIa odbyli wirtualną wycieczkę do stolic i najważniejszych miastach wybranych krajów Europy. Poznali najpiękniejsze zabytki tych państw, zwyczaje, ale także charakterystyczne potrawy. Chętni uczniowie wraz z Rodzicami
przygotowali potrawy z wybranego kraju lub wykonali plakat o wybranym
kraju europejskim. Szczególnie potrawy z Włoch cieszyły się dużym
zainteresowaniem. Nic dziwnego – wyglądają smakowicie.

„Muzyka łagodzi obyczaje”

Uczniowie klasy IIIa poznali sylwetkę wybitnego polskiego kompozytora,
dyrygenta i pianisty Witolda Lutosławskiego. Wykonali barwną ilustrację
do wysłuchanego utworu kompozytora i  tworzyli notatkę o życiu i
twórczości pianisty.


Dmuchawce, latawce, wiatr…
Praca plastyczna wykonana tekturową rolką i farbami.

(…) Zadowolone dzieci po łące biegają.
Zbierają kaczeńce, w dmuchawce dmuchają.
A one unoszą się w górę wysoko,
Kołysząc na wietrze ku samiutkim obłokom.

fragment wiersza Dmuchawce Antonety-Anny Bednarek

Prace dzieci Ob

W maju dzieci z oddziału przedszkolnego 0b przybliżyły sobie tematykę życia na wsi i otaczającą ją przyrodę. Zgłębiły wiedzę o łące i jej mieszkańcach, wiejskich podwórkach pełnych niespodzianek i pracach w warzywniakach pełnych roślin. Oto efekty wykonanych przez dzieci prac związanych z tematyką:

KARTKA DLA MEDYKA

Uczniowie klasy IIIa wykonali piękne kartki w programie Paint dla wszystkich osób pracujących w służbie zdrowia. W ten sposób wyrazili uznanie za poświęcenie i zaangażowanie dla  pielęgniarek, lekarzy, ratowników medycznych i wszystkich pracowników służby zdrowia.


W kwietniu dzieci z grupy 0a odbyły wirtualną wycieczkę do gospodarstwa wiejskiego. Poznały mieszkające tam zwierzęta, ich odgłosy, nazwy domów, w których mieszkają. Na podstawie zdobytej wiedzy wykonały makiety takich gospodarstw. Oto i one…

 

 


Dzieci z grupy 0c z okazji Dnia Flagi Narodowej zrobiły w domach piękne flagi Polski.


Na ratunek Ziemi

Uczniowie klasy IIIa wykonali plakaty, które były podsumowaniem projektu „Na ratunek Ziemi”. W swoich pracach uwzględnili ważne problemy naszej planety.  Zwrócili uwagę jak ważna jest segregacja śmieci, oszczędzanie wody i energii oraz czyste powietrze. Uczniowie mają świadomość, że wycinka drzew, wypalanie traw, palenie śmieci, oraz zaśmiecanie środowiska mają negatywny wpływ na życie ludzi na Ziemi.


Dzieci z grupy 0c w ramach tematów związanych z wiosną robiły z rodzicami w domach piękne bociany oraz pszczoły. Oto one:

Uczniowie z grupy 0a, zapoznali się z tematyką Świąt Wielkanocnych. Wykonali pracę plastyczną przedstawiającą Wielkanocnego Kurczaczka, w większości wykonanego z kółek. Pomagali również rodzicom w przygotowaniach do tych pięknych Świąt.

Dzieci z grupy 0a obserwowały oznaki wiosny. (17.04.2020 r.)

Zauważyły, że swoją pracę rozpoczęły pracowite pszczółki.

Projekt Wielkanoc w wykonaniu Ob -15.04.2020

 


Projekt Wielkanoc 3a-15.04.2020

W zeszłym tygodniu uczniowie klasy 3a pracowali przy projekcie Wielkanoc. Poznawali wielkanocne zwyczaje w Polsce i na świecie.
Dowiedzieli się jaka jest symbolika pokarmów wkładanych do wielkanocnego koszyczka. Pomagali też w pracach domowych i przygotowali piękne wielkanocne ozdoby. Oto one.

 


Wiosna w ogrodzie – praca zdalna uczniów

Mimo, że od kilkunastu dni uczniowie nie przychodzą do szkoły, nie oznacza, że się nie uczą. W ramach samodzielnie przygotowanego  projektu
– Wiosna, uczniowie klasy IIIa wyruszyli na poszukiwania oznak wiosny do swoich przydomowych ogródków. Rezultaty tych poszukiwań można zobaczyć
poniżej. Wśród wiosennych kwiatów widzimy krokusy, hiacynty, pierwiosnki, fiołki, przebiśniegi i sasanki, a także wierzbowe bazie.


Kontynuacja projektu – Wiosna

Wykonanie lapbooka lub albumu o wiośnie było podsumowaniem projektu – Wiosna. Uczniowie klasy IIIa wykazali się nie tylko duża wiedzą
przyrodniczą, ale również niezwykłą kreatywnością. Jestem bardzo dumna z moich uczniów.


Plakaty na powitanie wiosny

W tym tygodniu uczniowie klasy II B przygotowali kolorowe plakaty na powitanie wiosny. Do wykonania prac wykorzystali różnorodne materiały: papier, bibułę, farby, a także żywe rośliny. Wszystkie prace wyróżniają się ciekawą kolorystyką i tematami. Widzimy więc na nich zarówno Wiosnę w ludzkiej postaci, jak i przyrodnicze zwiastuny tej najpiękniejszej pory roku: bociany, kwiaty, słońce, młodą trawkę, a nawet ciemne chmury, które zapowiadają nadciągającą wiosenną burzę.