2022-12-03

2017/18

Wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta

INFORMACJA
o wynikach wyborów do
Młodzieżowej Rady Miasta Sulejówek
Okręg Wyborczy Nr 5
Szkoła Podstawowa nr 4 im. J. Korczaka w Sulejówku

W wyborach do Młodzieżowej Rady Miasta Sulejówek, w Okręgu Wyborczym Nr 5, w wyborach przeprowadzonych w dniu 29.09.2017 roku, kandydatami byli:

 1. Joanna Gaca
 2. Gabriela Hołdys
 3. Marcin Karpowicz
 4. Oskar Kuzka
 5. Patrycja Nowosielska

W wyniku wyborów przeprowadzonych w dniu 29.09.2017 r. poszczególni kandydaci otrzymali następującą liczbę głosów:

 1. Joanna Gaca -11
 2. Gabriela Hołdys-19
 3. Marcin Karpowicz-81
 4. Oskar Kuzka-41
 5. Patrycja Nowosielska-55

W wyniku przeprowadzonych wyborów wybrani na Radnych Młodzieżowej Rady Miasta Sulejówek zostali:

 1. Marcin Karpowicz
 2. Patrycja Nowosielska
 3. Oskar Kuzka

UWAGA ZBIERAMY NAKRĘTKI

Już wkrótce zaczynamy nasz coroczny klasowy konkurs nakrętkowy
w dn. 26.10.2017 r. pierwsza zbiórka nakrętek

W tym roku zbieramy dla 5 letniego HUBERTA, który urodził się w ciężkiej zamartwicy urodzeniowej, nie miał żadnych czynności życiowych. Na szczęście odratowano Go, ale niedotlenienie spowodowało nieodwracalne zmiany w jego malutkiej główce.

REGULAMIN


Dzień Edukacji Narodowej w SP4

14 października, jak co roku wypada Dzień Komisji Edukacji Narodowej, w naszej szkole świętowaliśmy go 13 października, uczniowie klasy IIc przedstawili spektakl pt. „My, cudowne dzieci”, czyli zbiór anegdot o sławnych ludziach, którzy w młodości nie byli prymusami, np. A. Einstein, M. Twain, T. Edison, W. Roentgen, M. Anioł.

Następnie mogliśmy zobaczyć występy młodszych oraz starszych koleżanek i kolegów. Mogliśmy usłyszeć wiersze J. Brzechwy w interpretacji uczniów klas I oraz pokaz poloneza grupy sześciolatków.

Również samorząd uczniowski złożył życzenia i wręczył medale nauczycielom m.in. w kategorii: nauczyciel z najlepszym poczuciem humoru oraz nauczyciel najbardziej uduchowiony – ks. Robert Piotrkowicz, nauczyciel najbardziej punktualny – p. Anna Kacprzyk, nauczyciel „poliglota” oraz nauczyciel o najspokojniejszym głosie –   p. Magdalena Wojtecka, nauczyciel „Dobra Rada”  oraz nauczyciel pomysłowy – p. dyrektor Anna Rogala, nauczyciel najlepszym przyjacielem ucznia – p. Krzysztof Januszewski, nauczyciel z największą stopą – p. Szymon Lasota,  nauczyciel najbardziej niespodziewanych kartkówek – p. Ilona Tkaczyk, nauczyciel najbardziej rozmowny – p. Marzena Waliłko, nauczyciel  z najładniejszym pismem – p. Irena Kolińska.


99 lat po odzyskaniu niepodległości…

11 listopada to dla każdego Polaka dzień szczególny. 99 lat temu po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Przez wiele lat polscy patrioci bronili swojej wolności i godności. Często ryzykowali życiem.

A czym jest patriotyzm dla nas, młodych Polaków? To duma z samego faktu bycia Polakiem, umiłowanie tego, co ojczyste: historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego.

To właśnie o tym starały się przypomnieć dziewczęta z koła teatralnego w czasie występu w dniu 15 listopada. Program słowny został wzbogacony pięknymi piosenkami patriotycznymi zaprezentowanymi przez uczennice przygotowane przez p. Marzenę Gańko.

Warto wspomnieć, że do przygotowania tego występu włączyli się przedstawiciele ze wszystkich poziomów edukacyjnych naszej szkoły, a więc były dziewczynki z pierwszej, czwartej i siódmej klasy, a także z klas gimnazjalnych – drugich i trzecich.

Mamy nadzieję, że był to dla wszystkich czas na refleksję o tym jacy jesteśmy, czego pragniemy, dokąd w życiu chcemy zajść.

E. Karaś


Migawki z życia biblioteki

„Pierwszaki” i gimnazjalistki w bibliotece.

Maluchy pomagają w instalowaniu wystawy  „Twój osobisty bohater” – testują planszę interaktywną  umieszczoną w bibliotece.


21 listopada – Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Życzliwe słowa przyjaciół mogą być krótkie i łatwe do wypowiedzenia,
ale ich działanie jest naprawdę wielkie.”
Matka Teresa z Kalkuty

21 listopada – Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Skąd pomysł?

Idea Dnia Życzliwości narodziła się w 1973 r. w Stanach Zjednoczonych. Była to odpowiedź na konflikt Egiptu i Izraela. Inicjatywa miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy.

Obecnie to święto jest już obchodzone w ponad 180 krajach i ma nieco inny wymiar, mniej polityczny, a bardziej społeczny.

Jego cele są następujące: uwrażliwianie ludzi oraz wzbudzanie w nich pozytywnych emocji, zachęcanie do dialogu , pokojowego rozwiązywania konfliktów,  jak również wyrażanie protestu przeciwko nienawiści  i nietolerancji.

W naszej szkole przygotowaliśmy na ten dzień planszę z Drzewkiem Życzliwości i Pozdrowień, na którym umieściliśmy listki z pozdrowieniami i wyjaśnieniem, jak rozumiemy życzliwość.

Uczennice z klasy 2a rozdawały od rana wszystkim swoim Nauczycielom i Kolegom uśmiechnięte, słoneczne „buźki” z życzeniami miłego dnia.

Akcja została przygotowana i przeprowadzona z inicjatywy biblioteki szkolnej i samorządu uczniowskiego.

Dziękujemy za pomoc: Laurze, Martynie, Wiktorii, Adzie i Maćkowi oraz klasie 2a


Szlachetna Paczka 2017

Nasza szkoła przyłączyła się do przygotowania Szlachetnej Paczki. W tym roku pragniemy objąć pomocą Rodzinę pani Agnieszki wychowującej samotnie dwie córki –Paulinę (15 lat) i Patrycję (8 lat). Najważniejsze potrzeby to żywność, środki czystości oraz kurtki dla dziewcząt. Zaspokojenie tych potrzeb pomoże rodzinie zaoszczędzić na inne wydatki typu opał. Również możemy podarować pomoce szkolne dla dziewcząt. Bardzo potrzebne są tej rodzinie rzeczy do wyposażenia mieszkania – ręczniki, lodówka, maszynka do mięsa, mikser czy też patelnie oraz garnki.
Możemy też przygotować specjalne upominki – dla p. Agnieszki – torebkę skórzaną szarą, dla Pauliny- buty superstar LED, a dla Patrycji – kasę zabawkową.
Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły, a także Rodziców, aby wsparli naszą akcję. Czasu mamy niewiele, bo przygotowane podarunki musimy dostarczyć 9 grudnia.
Wierzymy, że mimo krótkiego czasu uda nam się sprawić radość Rodzinie p. Agnieszki.
Ewa Karaś & Dorota Stępień


Zwycięzca konkursu bibliotecznego

Szkolny konkurs

,,LEKTURY ? – ZNAM!”
W Konkursie wzięło udział 13 uczniów z klas drugich i trzecich gimnazjum.
Najlepszą znajomością szkolnych lektur wykazał się
Jakub Gawroński (kl. 3a)
Gratuluję!
Dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu.
Nagroda zostanie wręczona na apelu szkolnym.
Bibliotekarka


Dziękujemy za pomoc przy Szlachetnej Paczce

Dobiegła końca nasza akcja przygotowania Szlachetnej Paczki dla wybranej przez nas Rodziny. Udział w tej akcji,  to była dla nas lekcja wrażliwości, empatii i otwarcia na potrzeby drugiego człowieka. Większość z nas odrobiła tę lekcję na „szóstkę”.  Nasze życie składa się z małych i wielkich czynów dobroci. Bez nich byłoby puste i bezwartościowe.

Dlatego bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji i zapewnili choćby jeden produkt z listy potrzeb tej rodziny. Słowa wdzięczności  kierujemy do Uczniów, Rodziców, Nauczycieli i Pracowników naszej szkoły.

Koło wolontariuszy oraz Ewa Karaś & Dorota Stępień


Już 3 zbiórka nakrętek za nami!

Ostatnie wyniki zbiórki nakrętek, która odbyła się przed świętami, czyli 21 grudnia 2017 r., oraz zdjęcia z ważenia nakrętek.


Wspólne kolędowanie

W dniu 22 grudnia 2017, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, odbyło się w naszej szkole tradycyjne już wspólne kolędowanie. Społeczność szkolna zebrała się na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, aby wprowadzić się w świąteczny klimat.

Jako pierwsi zaprezentowali się nasi najmłodsi uczniowie. Obie zerówki i klasa pierwsza przygotowały wspaniały pokaz kolęd wzbogacony pięknymi przebraniami  i instrumentami.

Następną atrakcją były Jasełka, przygotowane przez Koło Teatralne pod kierunkiem Pani Ewy Karaś.

Ostatnią częścią programu były występy pozostałych klas, które przedstawiły kolędy wybrane wcześniej na drodze losowania.

Całe wydarzenie uświetniły  występy wokalne uczennic przygotowanych pod kierunkiem Pani Marzeny Gańko. [D.Z]


Szkoła i Sztandar – trochę historii i dzień dzisiejszy…

Szkoła Podstawowa nr 2 w Miłośnie przy ulicy Narutowicza 10 została uroczyście otwarta 16 stycznia 1966 r. W związku z nowym podziałem administracyjnym miasta szkoła, decyzją Miejskiej Rady Narodowej w Sulejówku z dnia 15 maja 1972 r., otrzymała nową nazwę: Szkoła Podstawowa nr 4 w Sulejówku ul. Narutowicza 10.

W celu uczczenia 20. rocznicy istnienia Szkoły Podstawowej nr 4 w Sulejówku Zespół Wychowawczy na posiedzeniu w dniu 20 października 1982 r. zaproponował, aby nadać imię szkole. Popierając wniosek Rada Pedagogiczna, młodzież i rodzice poddali pod rozwagę dziesięć propozycji – kandydatów na patrona szkoły. Spośród tych propozycji Rada Pedagogiczna na posiedzeniu w dniu 15 listopada 1982 r. wybrała czterech kandydatów: Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Aleksandra Kamińskiego, Janusza Korczaka i Ignacego Paderewskiego. Podjęto także uchwałę, aby przybliżyć uczniom sylwetki tych wybitnych postaci poprzez: pogadanki na godzinach wychowawczych, lekcjach języka polskiego i historii, apele szkolne, wystawki w klasach i gablotach szkolnych, samodzielne prace uczniów.

W dniu 20 czerwca 1983 r. Samorząd Szkolny przeprowadził wśród uczniów klas IV-VII plebiscyt na temat wyboru patrona szkoły. Zdecydowana większość uczniów wypowiedziała się za Januszem Korczakiem. Rada Pedagogiczna zaakceptowała ten wybór.

W grudniu 1983 r. zostało wysłane pismo do Kuratorium Oświaty i Wychowania o wyrażenie zgody na nadanie szkole imienia Janusza Korczaka. W czerwcu 1984 r. otrzymano pozytywną odpowiedź.

W szkole ogłoszono konkurs na projekt sztandaru. Wzięła w nim udział duża grupa dzieci i młodzieży. W październiku 1984 r. powołano zespół do opracowania programu uroczystości nadania imienia szkole. W marcu 1985 r. dyrekcja szkoły zwróciła się do Kuratorium Oświaty i Wychowania z prośbą o zatwierdzenie projektu sztandaru szkoły.

W dniu 18 stycznia 1986 r. odbyła się uroczystość nadania szkole imienia Janusza Korczaka. W uroczystości udział wzięła społeczność szkolna, byli pracownicy szkoły, władze administracyjno-polityczne naszego miasta oraz wicedyrektor KOiW w Warszawie – A. Bąkowska, a także wielu przyjaciół szkoły, m.in. druh Stanisław Sieradzki „Świst”, który wpisał się na tę okoliczność do księgi pamiątkowej:

Iluż to pięknych uroczystości i przeżyć mogłem doczekać się
w jesieni mego życia. Związałem się z Miłosną – Sulejówkiem
w dzień Wigilijny Bożego Narodzenia 1944 roku. Niosłem wtedy
z powstańczej Warszawy wieści o bohaterskich synach Miłosny
do ich rodzin stroskanych 
I tak zaczęła się przyjaźń moja serdeczna z Młodzieżą
miasta Sulejówek. I trwa ona i trwać będzie dopóki
nie zamknie się księga życia mego.
A ile chwil pięknych udostępniła mi ta przyjaźń wielka?
Dzisiejszą uroczystość do tych chwil także zaliczam.
Nadanie imienia dla Janusza Korczaka
Szkole Podstawowej Nr 4 Sulejówku,
to także Moje Wielkie Święto.

18.01.1986 r., Stanisław „Świst” Sieradzki – hm PL.

W roku szkolnym 1999/2000 wprowadzono reformę oświatową. Najmłodsi uczniowie szkoły wraz ze swoimi nauczycielami odeszli do sąsiedniej szkoły, tj. Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marszałka Piłsudskiego. Na Narutowicza zostały klasy: IV, V, VI, VIII oraz I gimnazjalne. Przez najbliższe trzy lata szkoła funkcjonowała jako Zespół Szkół nr 2 w Sulejówku, składający się ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka i Gimnazjum nr 2. Wraz z końcem roku szkolnego edukację w  szkole zakończyły ostatnie ósme klasy.

W dniu 26 kwietnia 2002 r. Rada Miejska Sulejówek nadała Gimnazjum nr 2 imię patrona Janusza Korczaka, a 5 czerwca 2002 r. odbyła się niezwykle doniosła uroczystość. Gimnazjum nr 2 w Sulejówku otrzymało sztandar ufundowany przez Radę Szkoły i przejęło od Szkoły Podstawowej imię Janusza Korczaka. Święto Szkoły poprzedziło przygotowanie uczniów i nauczycieli. Prowadzono szeroko zakrojoną kampanię „Bohater naszej szkoły”. Podejmowano różne działania, które miały przybliżyć postać Janusza Korczaka – wspaniałego pedagoga i wychowawcy. Uroczystość rozpoczęła się w Kościele Przemienienia Pańskiego Mszą św. odprawioną przez ks. Proboszcza Ryszarda Mierzejewskiego. W czasie Mszy Św. został poświęcony sztandar, później w orszaku wszyscy uczestnicy przemaszerowali do budynku szkoły. Tutaj nastąpiła dalsza część uroczystości.

Następnie fundatorzy sztandaru przybijali symboliczne gwoździe. Wśród gości byli: poprzedni dyrektorzy i zastępcy – Bolesław Duszczyk, Bolesław Wojciechowski, Sabina Izdebska. Na uroczystości obecny był również wieloletni przyjaciel szkoły druh Stanisław Sieradzki „Świst”. Przybyli także przedstawiciele Urzędu Miasta z Burmistrz Jolantą Koczorowską oraz dyrekcje wszystkich szkół naszego miasta. Warto wspomnieć, że sztandar został wykonany według projektu uczennicy naszej szkoły – Elizy Jaśkowskiej. Po oficjalnej części wystąpiła młodzież z naszego Teatru Szkolnego przedstawiając fragmenty „Zemsty” Aleksandra Fredry.

1 września 2017 r. w związku z reformą oświaty Gimnazjum nr 2 im. Janusza Korczaka zostało przekształcone w Szkołę Podstawową nr 4 im. Janusza Korczaka.

9 stycznia 2018 r. odbyła się ceremonia poświęcenia i przekazania sztandaru Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka w kościele pw. Przemienienia Pańskiego. Uroczystą Mszę  świętą celebrował ks. Robert Piotrkowicz, w homilii przypomniała znaczenie sztandaru, który jest bardzo ważnym symbolem nie tylko szkoły. Krótką historię szkoły i sztandaru przedstawiła Ewa Karaś – była uczennica Szkoły Podstawowej nr 2, a potem Szkoły Podstawowej nr 4 w Sulejówku i obecna nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 4. Pani Wice Dyrektor Ilona Tkaczyk  zaprosiła fundatorów sztandaru do symbolicznego wbicia przez nich pamiątkowych gwoździ: w imieniu Horus-Energia – Pan Jan Koblak – Prezes Zarządu, Państwo Agnieszka i Grzegorz Witanowscy, Pani Elżbieta Walewska, Pan Witold Kikolski, Ksiądz Robert  Piotrkowicz,  w imieniu Ogniska ZNP w Sulejówku – Pan Stanisław Mejszutowicz i Pani Hanna Witanowska, Pani Małgorzata Lubecka, Pan Andrzej Lipka, Pan Paweł Bieliński, Pan Dariusz Galiński, w imieniu Rodziców Szkoły Podstawowej nr 4 Pani Iwona Góral w imieniu Pracowników Szkoły Podstawowej nr 4 – Pani Katarzyna Kuca i Pani Ewa Karaś.

Następnie w imieniu Rady Rodziców Pani Elżbieta Walewska przekazała Sztandar Pani Dyrektor Annie Rogali. Nastąpiła prezentacja Sztandaru, a potem przekazanie go przez Panią Dyrektor pocztowi Szkoły Podstawowej  nr 4 – uczniom klasy siódmej. Ten historyczny poczet, odebrali uczniowie: Joanna Gaca, Zuzanna Stańczak i Kacper Grzeszczuk. Chorąży wypowiedział uroczyste słowa: „Przyrzekamy go czcić, strzec jego honoru i pracować na dobre imię Szkoły”.  Po Mszy Świętej wszyscy w uporządkowanym szyku przeszli na dalszy ciąg uroczystości do Szkoły.   [E. Karaś]

 


Czwórka z nowym sztandarem


Pasowanie na ucznia

Dnia 9 stycznia 2018 r. po ceremonii poświęcenia i przekazania sztandaru Szkoły Podstawowej nr 4 w Sulejówku, odbyło się ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów na ucznia. Na tę uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Sulejówek, pracownicy Referatu Oświaty, radni, dyrekcja szkoły, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli, przewodnicząca Rady Rodziców, nauczyciele oraz rodzice uczniów klasy Ia.

Zanim dzieci zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej, musiały przedstawić to, czego się już nauczyły. Śpiewały piosenki, recytowały wiersze polskich poetów, odpowiadały na pytania i rozwiązywały zagadki przygotowane przez prowadzące uroczystość. Po zdaniu „Egzaminu Pierwszoklasisty” w niezwykle podniosłej atmosferze odbyło się ślubowanie. Dzieci złożyły przyrzeczenie na sztandar szkoły, że będą starały się być dobrymi i uczciwymi uczniami i Polakami, będą szanować swoich rodziców i nauczycieli, strzec honoru i dobrego imienia szkoły oraz uczyć się tego, co piękne. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Anna Rogala kolorowym ołówkiem dokonała pasowania na ucznia. Pani wicedyrektor Ilona Tkaczyk wręczyła dzieciom pamiątkowe tarcze, a wychowawczyni Małgorzata Izdebska rozdała dyplomy. Od starszych kolegów z Samorzadu Szkolnego pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe długopisy z logo szkoły, zakładki do książek oraz cukierki. Natomiast rodzice wręczyli dzieciom „rogi obfitości” ze słodyczami.

Ślubowanie uczniów klasy pierwszej to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale też dla ich rodziców i bliskich. Ten dzień na długo zostanie w pamięci wszystkich.

Zdjęcia do fotogalerii dzięki uprzejmości Pana D. Górskiego


6 lutego 2018 roku uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka

Dnia 6 lutego 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowana przez klasę 0B. Swoją obecnością zaszczycili nas dziadkowie milusińskich z oddziału przedszkolnego, rodzice oraz pani dyrektor Anna Rogala.

Akademia rozpoczęła się w podniosłym nastroju – podekscytowane i jednocześnie odrobinę stremowane „Króliczki” od razu po przekroczeniu sceny otrzymały gromkie brawa, co sprawiło, iż zdenerwowanie ustąpiło miejsca rozweseleniu. Zadowolone i lekko oszołomione dzieci  zaczęły gorączkowo wypatrywać  swoich dziadków, po czym zajęły  miejsca, by tam oczekiwać na dalszy ciąg wydarzeń.

Przybyłych gości w imieniu dzieci przywitała wychowawczyni Małgorzata Stępniak, która następnie zaprosiła na występ przygotowany przez swoich podopiecznych. Uroczystość rozpoczęła się od koncertu życzeń – dzieci z wielkim zaangażowaniem i wypiekami na twarzy recytowały wiersze, w których życzyły swoim ukochanym babciom i dziadkom wiele zdrowia,  szczęścia, odpoczynku i wytchnienia, a nawet większej emerytury J. Drugą częścią akademii było przedstawienie, gdzie przedszkolaki udowodniły, że bycie babcią nie oznacza ciągłego stania w kuchni i prania ubrań, co poświadczył tekst zaśpiewanej przez nich piosenki: Bo nieprawda, że to babcie muszą ciągle w kuchni stać, smażyć placki, jajecznicę i ubrania nasze prać..”. Według Króliczków babcia to osoba uśmiechnięta, zadbana,  chętnie rozwijająca swoje pasje oraz zainteresowania – cytując dalszy ciąg piosenki nuconej przez klasę 0B: Moja babcia lubi śpiewać, moja babcia lubi grać, lubi czytać dobrą książkę, a w niedzielę dłużej spać…”. Po zakończeniu uroczystości wzruszeni dziadkowie ponownie nagrodzili brawami swoje wnuczęta. Kiedy emocje opadły, przedszkolaki obdarowały swoich gości własnoręcznie wykonanymi upominkami. Mimo zimowej aury za oknem, na uroczystości Króliczków panowała gorąca, pełna ciepłych uczuć atmosfera. [M.S]


Koncerty muzyczne najmłodszych

W środę 7 lutego 2018r. odbył się drugi koncert muzyczny przygotowany przez Agencję Artystyczną Izabeli Wilczak Pro Arte dla najmłodszych uczniów z klas 0 – 1. Pierwszy miał miejsce w listopadzie ubiegłego roku. Był to koncert patriotyczny – Jesteśmy dziećmi tej ziemi. Artyści zapozanali wtedy dzieci z piękną polską muzyką patriotyczną, opowiadali o Polsce i jej bohaterach. Dzieci poznały symbole narodowe naszego kraju – godło, flagę i hymn. Prowadzący przybliżyli dzieciom również sylwetkę marszałka Józefa Piłsudskiego. Uczniowie poznali budowę i brzmienie skrzypiec.

Drugi koncert pod tytułem Jego wysokość król Maciuś Pierwszy, przenosił dzieci w odległe czasy, gdy w Polsce panowali książęta i królowie. Dzieci słuchały muzyki rozbrzmiewającej kiedyś na dworach królewskich i szlacheckich. Poznały opowieść o dzielnym rycerzu Zbyszku i jego ukochanej Danusi. Poznały też postać króla Maciusia Pierwszego z książki Janusza Korczaka pt. „Król Maciuś Pierwszy” i uczyły się podstawowych kroków menueta. Prowadzący pokazali uczniom z jakich części zbudowany jest klarnet i dzieci słuchały pięknych utworów napisanych specjalnie dla tego instrumentu.[M.I]


Koncert walentynkowy

14 luty – Walentynki to święto zakochanych i kochających. Tego dnia ludzie wysyłają do bliskich „walentynkę” – wiersz, podziękowanie albo wyznanie miłosne. W naszej szkole też bawiliśmy się świetnie w tym wyjątkowym dniu. Odbył się koncert piosenek o tematyce miłosnej oraz karaoke, gdzie klasami odśpiewano hity tj. „Zabiorę Cię właśnie tam” lub „Miłość rośnie wokół nas”.

Oczywiście poczta Walentynowa, to już tradycja, ten dzień zapamiętaliśmy jako dzień życzliwości i uśmiechu na twarzy.


Warsztaty mydlarskie

Dnia 4 stycznia 2018 klasy 0A, 0B i IA wzięły udział w warsztatach mydlarskich. Zajęcia rozpoczęły się od zapoznania z historią mydła. Uczniowie dowiedzieli się, że pierwsze wyroby służące do mycia rąk zaczęto używać już w czasach prehistorycznych, następnie ewoluowały one na przestrzeni dziejów, by przybrać dzisiejszą formę mydła. Po wysłuchaniu interesującej opowieści dzieci rozpoczęły swoje działania. Wszystkie z wielkim zaangażowaniem ozdabiały i formowały tworzywo, z którego finalnie powstały kolorowe, różnokształtne i pachnące mydełka. Każde mydełko było unikatowe – były kolorowe gwiazdki, różowe serduszka oraz niebieskie motylki. W sali zaś unosiły się różnorodne zapachy – od zapachu soczystego arbuza do słodkiej wanilii.  Po zakończeniu zajęć wszyscy uczestnicy mogli z dumą zaprezentować swoje wytwory. [M.S]


Jubileuszowy Konkurs Geograficzny na WGiSR UW

8 lutego 2018 r. przedstawiciele dwóch drużyn – klasa 3a : Marta Wojtan, Jakub Gawroński, Marcin Karpowicz, Piotr Matuszelański, klasa 2a –  Adrianna Bocial, Radosław Korszla, Wiktoria Śledź,  Jakub Żochowski, uczestniczących w Jubileuszowym Konkursie Geograficznym zorganizowanym przez Wydział Geografii i Studiów Regionalnych z okazji 100-lecia Geografii na UW, wzięli udział w sesji naukowej na Uniwersytecie Warszawskim.

Zajęcia rozpoczęliśmy od warsztatów zorganizowanych specjalnie dla uczestników konkursu. Drużyna klasy 2a uczestniczyła w zajęciach pod nazwą „Wirtualna podróż z Google Earth”, prowadzonych przez Panią Katarzynę Sitek, natomiast uczniowie klasy 3a w warsztatach „GIS- pierwsze kroki” z Panem dr Wojciechem Pokojskim. O godzinie 11 wszystkich uczestników powitał w auli Dziekan WGiSR prof. dr hab. Maciej Jędrusik, który przedstawił historię Wydziału i opowiedział o jego współczesności.  Następnie wysłuchaliśmy wykładu dra hab. Waldemara Wilka „O dobrych i złych stronach makdonaldyzacji”, dalej w kolejności, niezwykle interesującej prelekcji inż. Edyty Wyki pt. „Moja interaktywna mapa w internecie”, dzięki której poznaliśmy tajniki tworzenia własnych aplikacji z użyciem ogólnie dostępnych narzędzi oferowanych przez firmę ESRI oraz wykładu dr hab. Joanny Angiel „Wisła w Warszawie”.

Na zakończenie odbyło się krótkie podsumowanie dotychczasowego udziału w Jubileuszowym Konkursie, podczas którego wyróżnienie otrzymała drużyna klasy 2a.  Udział w sesji dał nam możliwość poznania najnowszych programów komputerowych, dzięki którym możemy zdobywać i poszerzać naszą wiedzę o otaczającym nas świecie, a także dostarczył wielu ciekawych informacji na temat zjawisk przyrodniczych i społecznych, których jesteśmy świadkami. Mamy nadzieję powrócić na Uniwersytet Warszawski jako uczestnicy kolejnych wykładów, do czego zachęca nas tematyka i forma oferowanych nam zajęć oraz niezwykła atmosfera towarzysząca nam podczas pobytów na WGiSR UW.


Mazowiecki Program Stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych

Już od kilku lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w Mazowieckim Programie Stypendialnym dla uczniów szczególnie uzdolnionych. W bieżącym roku szkolnym nad swoimi projektami pracują dwie uczennice: Adrianna Bocial z klasy IIa oraz Amelia Badowska z klasy IIIa.

W ramach Indywidualnego planu rozwoju edukacyjnego Ada pracuje nad „Kalkulatorem naukowym realizowanym w środowisku programistycznym JAVA”. Opiekunem projektu jest p. Hanna Witanowska, nauczyciel matematyki.

Amelia realizuje projekt z fizyki pod opieką p. Szymona Lasoty. Temat jej pracy to: „Złożoność konstrukcji oraz parametry w układach optycznych i ich wpływ na obserwacje otaczających nas obiektów”.

Dziewczynkom gratulujemy i życzymy owocnej pracy!!!


Laureat Konkursu Mazowieckiego Kuratora Oświaty

Wstępne wyniki konkursów przedmiotowych organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty dla uczniów gimnazjów województwa mazowieckiego świadczą, że w naszej szkole kształci się uczniów na wysokim poziomie.
Już wiadomo, że uczeń klasy IIIa Szymon Szmigielski w roku szkolnym 2017/2018 uzyskał:
1. Tytuł laureata konkursu z fizyki z wynikiem 100%
2. Tytuł finalisty konkursu z wiedzy o społeczeństwie.

Są to kolejne sukcesy Szymona. Pamiętajmy, że w ubiegłym roku szkolnym 2016/2017 będąc w klasie drugiej uzyskał już tytuł laureata z matematyki.

Czy to już koniec? O nie !!!!. Szkoła nasza nadal walczy o sukcesy swoich podopiecznych. Konkursy dla szkół podstawowych są już bowiem na etapie wojewódzkim, gdzie dwójka naszych uczniów klasy siódmej, Tymoteusz Prokopczuk oraz Aniela Karczmarczyk walczyć będą o zaszczytne miano laureata konkursu z matematyki.

Gratulujemy sukcesów oraz trzymajmy kciuki za wszystkich konkursowiczów, nie tylko organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.[S.L.)


Polsko- hiszpański mini- projekt językowy

W ramach lekcji języka angielskiego uczniowie klas 7 i klas 2 gimnazjum biorą udział w mini- projekcie językowym. Jego głównym założeniem jest wymiana tradycyjnych listów w języku angielskim z uczniami w tym samym wieku z miejscowości Huelva w południowej Hiszpanii.

Celem naszego projektu jest rozwijanie umiejętności, praktyczne wykorzystywanie zdobytej wiedzy, motywowanie uczniów do autonomii w nauce języka obcego, kształtowanie w uczniach pewności siebie w komunikacji w języku angielskim, a także kształcenie umiejętności komunikowania się i współpracy z innymi ludźmi. Projekt pozwala nam też na rozwijanie w uczniach ciekawości i tolerancji wobec innych nacji, kultur, religii i zwyczajów.

Uczniowie piszą listy zarówno na tematy wybrane przez siebie, jak i zasugerowane przez nauczyciela. Obie strony czasami załączają drobne upominki w postaci własnoręcznie wysłanych rysunków czy pocztówek ze swojego regionu.

Dotychczas uczniowie wymienili ze sobą po trzy listy i z niecierpliwością czekają na kolejne.

W przyszłym roku szkolnym mamy nadzieję na rozszerzenie naszego projektu o kolejne kraje.


WARSZTATY CHEMICZNE DLA NAJMŁODSZYCH

Dnia 09.02.2018 r w naszej szkole uczennice  gimnazjum Ania Wikieł i Ada Bocial pod nadzorem pani Anny Kacprzyk przeprowadziły warsztaty chemiczne dla najmłodszych. W trakcie zajęć dzieci mogły zarówno zobaczyć jak i wykonać wiele ciekawych eksperymentów z użyciem ogólnodostępnych i bezpiecznych substancji takich jak olej, ocet, soda oczyszczona…… Pierwszaki szczególnie zaciekawiły się kolorowym wulkanem, pompowaniem balonów dwutlenkiem węgla, lawą lampą czy cieczą nieniutonowską, którą mogły się pobawić i trochę ubrudzić. Dzieci miały szansę poznawać przyrodę, eksperymentować i były wyraźnie zadowolone z chemicznych i fizycznych zabaw. Bardzo dziękujemy Ani i Adzie za wspaniale zorganizowane warsztaty i liczymy na więcej….


III miejsce dla Jakuba Gawrońskiego w konkursie historycznym

W dniu  9 marca 2018 r. odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników VI Konkursu Katyńskiego „Polegli na nieludzkiej ziemi” pod patronatem Burmistrza Miasta Sulejówek.

W konkursie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły:

Weronika Bartczak  – klasa 3 B

Weronika Witkowska   – klasa 3 B

Jakub Gawroński – klasa 3 B

Serdecznie gratulujemy Jakubowi Gawrońskiemu za zajęcie 3 miejsca.

Organizatorem Konkursu był Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych im. I.J. Paderewskiego w Sulejówku. Konkurs składał się z II etapów.

I etap konkursu miał charakter gry przestrzennej sprawdzającej wiedzę z zakresu  stosunków polsko-radzieckich w latach 1939-1956, ze szczególnym uwzględnieniem okresu II wojny światowej i Zbrodni katyńskiej.

II etap polegał na nakręceniu zwiastuna filmu (trailera) związanego tematycznie ze Zbrodnią Katyńską.

Dziękuję Wszystkim Uczniom, którzy zainteresowali się tematyką Zbrodni Katyńskiej i wykazali się znajomością faktów historycznych w konkursie wiedzy.

I.Tkaczyk


Nasza Szkolna Rodzina pomaga Rodzinie z daleka – kiermasz ozdób świątecznych

„Nasza Szkolna Rodzina pomaga Rodzinie z daleka”

To kontynuacja naszej zeszłorocznej akcji pomocy konkretnym rodzinom syryjskim w ramach akcji Rodzina- Rodzinie zainicjowanej przez Caritas Polska.

Pragniemy skierować naszą pomoc do starego miasta w północnej Syrii – Aleppo. Jest to miasto zranione wojną domową trwającą od 2011 roku. Te zranienia są bardzo bolesne i głębokie, rodzinom brakuje prądu, gazu, wody, jedzenia i lekarstw.

Każdego, kto będzie chciał wesprzeć naszą akcję zapraszamy na kiermasz  ozdób wielkanocnych wykonanych przez uczniów naszej szkoły. Kiermasz odbędzie się w dniu 15 marca obok sekretariatu w czasie zebrań klasowych.

Uczniowie z Koła Wolontariatu
Szkoły Podstawowej nr 4 w Sulejówku


III miejsce dla Patrycji Nowosielskiej w XLI Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 14.03.2018 roku w budynku Komendy Powiatowej PSP w Mińsku Mazowieckim odbyły się eliminacje powiatowe XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W turnieju uczestniczyło 30 uczniów ze szkół podstawowych terenu powiatu mińskiego. Naszą szkołę reprezentowali Robert Baj z klasy 4a i Patrycja Nowosielska z 3b gimnazjum, która zajęła III miejsce. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Stanisław Tyborowski


Dziękujemy za wsparcie akcji „Nasza Rodzina pomaga…”

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli finansowo naszą akcję „Nasza Szkolna Rodzina pomaga Rodzinie z daleka” w czasie kiermaszu ozdób wielkanocnych w dniu 15 marca 2018 r. W sposób szczególny dziękujemy uczniom klasy pierwszej za przygotowanie pięknych kart świątecznych na kiermasz. Drugi etap tej akcji odbędzie się  w  terminie późniejszym.

Uczniowie z Koła Wolontariatu
Szkoły Podstawowej nr 4
w Sulejówku


„Tajemnice Jasnej Góry” – rozstrzygnięcie konkursu

8 lutego w Zespole Szkół nr 3 im. Jana Pawła II w Wołominie, leżącym na terenie parafii Matki Bożej Częstochowskiej, uczniowie klas VII szkół podstawowych i gimnazjaliści z diecezji warszawsko-praskiej spotkali się na diecezjalnym etapie konkursu pod hasłem: „Tajemnice Jasnej Góry”.

Konkurs zorganizowany przez Wydział Nauki Katolickiej Kurii Warszawsko-Praskiej pod patronatem Bp Romualda Kamińskiego, Bp Marka Solarczyka, Starosty wołomińskiego oraz Burmistrza Wołomina miał na celu poszerzenie wiedzy z historii Polski oraz promowanie idei pielgrzymowania do miejsc świętych, w związku z peregrynacją Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej diecezji.

Wśród  siedemdziesięciu uczestników, którzy zmagali się z zadaniami dotyczącymi historii Cudownego Wizerunku Czarnej Madonny oraz historią Jasnej Góry, była uczennica naszej szkoły Natalia Błachnio z klasy IIb.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się z udziałem Ks. Bp Marka Solarczyka, Starosty wołomińskiego, zastępcy Burmistrza Miasta Wołomin oraz Ks. Proboszcza parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie. Mimo, że Natalii nie udało się znaleźć wśród  zwycięzców, to jednak gratulujemy Jej zaangażowania w przygotowanie do tego konkursu i reprezentowanie naszej szkoły.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i zostali hojnie obdarowani  okolicznościowymi upominkami, które ufundowali: Starostwo wołomińskie, Gmina Wołomin oraz Diecezja Warszawsko-Praska. Na zakończenie spotkania  Ks. Bp. Marek Solarczyk udzielił zebranym błogosławieństwa.

EK


„RODACY –  BOHATEROM” – akcja wolontariatu

Zapraszamy wszystkich do włączenia się w ogólnopolską akcję „RODACY –  BOHATEROM”, związa

ną ze zbieraniem darów rzeczowych i  funduszy na paczki świąteczne dla polskich weteranów na Kresach.

Zbieramy następujące artykuły  do paczki dla POLSKIEGO KOMBATANTA NA KRESACH WIELKANOC 2018:

cukier, konserwy mięsne lub rybne, ryż, kaszę, herbatę, kakao, słodki drobiazg(batony, pojedyncze cukierki), makaron, warzywa w puszce, owoce w puszce, czekoladę, olej, słodycze (ciastka, cukierki w opakowaniach), kawę.

Akcję prowadzimy do 28 marca.

Uczniowie z Koła Wolontariatu
Szkoły Podstawowej nr 4
w Sulejówku


Przywitanie wiosny

W naszej szkole za sprawą samorządu przywitaliśmy wiosnę na wesoło. Krótki fotoreportaż może nie odda ducha dobrej zabawy, lecz ten, kto był czuł, że społeczność nasza jest bardzo zgrana i umiemy się dobrze bawić.

Wizytówki klas, które tworzone były tego dnia, zdobią sale lekcyjne, konkursy wiedzy i sportowe – te szczególnie wszystkim zapadły w pamięci, to rywalizacja godna najlepszych zawodników. Szczególne gratulacje dla klas, które wygrały I miejsce ex aequo, to oczywiście klasa 4b i 3b gimnazjum.


MIEJSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W poniedziałek 26 marca odbyło się rozstrzygnięcie i podsumowanie tegorocznej edycji Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego. Po raz kolejny patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Sulejówek, Pan Arkadiusz Śliwa, który również ufundował nagrody dla laureatów. Na rozdaniu nagród było nam bardzo miło gościć Panią Małgorzatę Lubecką, Przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta Sulejówek oraz Pana Burmistrza Arkadiusza Śliwę. W tym roku w etapie międzyszkolnym konkursu udział wzięło 48 uczniów w trzech kategoriach: klas III, klas IV-VI oraz klas VII i klas gimnazjalnych. Uczniowie zmagali się z pytaniami otwartymi i zamkniętymi sprawdzającymi różne sprawności językowe. W wyniku zaciętej rywalizacji udało się wyłonić laureatów konkursu. Zostali nimi:

klasy III
Daniel Green (Szkoła Podstawowa nr 3) – I miejsce
Maja Żółtowska (Szkoła Podstawowa nr 3) – II miejsce
Michalina Celińska (Szkoła Podstawowa nr 3) – III miejsce
Krzysztof Malinowski (Szkoła Podstawowa nr 3)- III miejsce

klasy IV-VI

Bartosz Żebrowski (Szkoła Podstawowa nr 3) – I miejsce
Vanessa Drass (Szkoła Podstawowa nr 2) – II miejsce
Karol Kołtyś (Szkoła Podstawowa nr 1) – III miejsce

klasy VII i klasy gimnazjalne

Filip Tymiński (Szkoła Podstawowa nr 4) – I miejsce
Mateusz Guzy (Szkoła Podstawowa nr 1) – II miejsce
Jakub Falkowski (Szkoła Podstawowa nr 1) – II miejsce
Szymon Szmigielski (Szkoła Podstawowa nr 4) – III miejsce

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.
Organizatorzy


Drużyna sulejowek_2 w półfinale Jubileuszowego Konkursu Geograficznego!

Drużyna sulejowek_2 w półfinale Jubileuszowego Konkursu Geograficznego! organizowanego przez WGiSR Uniwersytetu Warszawskiego pod patronatem Głównego Geodety Kraju -pani Grażyny Kierznowskiej. Po I etapie,  podczas którego wykonywaliśmy zadania z zakresu meteorologii, terenoznawstwa, geografii regionalnej oraz geografii Mazowsza. Drużyna sulejowek_2 w składzie Adrianna Bocial, Wiktoria Śledź, Radosław Korszla oraz Jakub Żochowski  zakwalifikowała się do półfinału konkursu z czwartym wynikiem. Półfinał i finał konkursu odbędzie się na WGiSR UW w dniu 14 kwietnia 2018 podczas obchodów Jubileuszu Polskiej Geografii. W półfinale weźmie udział tylko osiem drużyn, które uzyskały najwyższą punktację, powyżej 90% punktów. Nasza druga drużyna sulejowek_1 w składzie Marta Wojtan, Marcin Karpowicz, Jakub Gawroński oraz Piotr Matuszelański,  znalazła się na 13 miejscu z wynikiem 87% punktów. Obu drużynom należą się olbrzymie gratulacje oraz podziękowania- I etap konkursu trwał od listopada do końca marca.

Należy podkreślić, ze jesteśmy jedynymi gimnazjalistami wśród startujących uczniów szkół średnich.

Trzymajcie za nas kciuki!!!


Sukcesy „językowe” naszych uczniów

11 kwietnia w Szkole Podstawowej nr  1 odbyło się rozstrzygnięcie „Konkursu Pięknego Czytania w Języku Angielskim”, w którym nasi uczniowie z klasy 4 otrzymali wyróżnienia tj. Patrycja Obłoza oraz Nikodem Milewski. Równocześnie, rozstrzygnięto konkurs „Co w trawie piszczy – czyli idiomy i przysłowia na co dzień”, w którym Natalia Błachnio z klasy IIb oraz Martyna  Rybarczyk z klasy IIIa zdobyły 2 miejsce.  Serdecznie gratulacje.

 


Akcje, konkursy…

RODACY – BOHATEROM”

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do  ogólnopolskiej akcji „RODACY –  BOHATEROM”, prowadzonej na terenie naszej szkoły, a  związanej ze zbieraniem darów rzeczowych i  funduszy na paczki świąteczne dla polskich weteranów na Kresach.

Koło Wolontariatu przygotowało paczkę dla POLSKIEGO KOMBATANTA NA KRESACH WIELKANOC 2018. Paczka została przekazana do Organizatora- Stowarzyszenia Odra – Niemen.

 DAR JUNIORA DLA SENIORA

 W okresie przedświątecznym Koło Wolontariatu przeprowadziło zbiórkę funduszy na pomoc osobom starszym. Jest to akcja prowadzona przez Caritas  w nawiązaniu do słów papieża Franciszka, który powiedział: „Nie zapominajcie o ludziach starszych, są źródłem mądrości oraz pamięcią życia i rodziny”.

 Apel wielkanocny

 Koło teatralne przygotowało apel wielkanocny pod tytułem „Przez krzyż do chwały”. Uczniowie przypomnieli znaczenie krzyża w historii ludzkości. Wskazali na  potrzebę dzielenia się dobrem z innymi, zwycięstwa dobra nad złem. W przede dniu świąt Wielkanocnych była to okazja do złożenia sobie nawzajem życzeń świątecznych.

 9 Powiatowy Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji i Prozy dla Uczniów Szkół Podstawowych

23 marca w 9 Powiatowym Konkursie Recytatorskim Polskiej Poezji i Prozy dla Uczniów Szkół Podstawowych naszą szkołę reprezentowały Magdalena Kaczmarska z kl. I oraz Aniela Karczmarczyk z kl. VII b

XV Wojewódzki Konkurs Recytatorski  Polskiej Poezji Patriotycznej „Witaj majowa Jutrzenko” dla uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości.

9 kwietnia odbył się w naszej szkole etap szkolny tego konkursu. W sobotę 21 kwietnia w drugim etapie wzięły udział Lena Kulczycka, Magdalena Kaczmarska i Wiktoria Walewska z klasy I oraz Gabrysia Hołdys z klasy VII b. Dwie uczennice Lena i Magda zakwalifikowały się do finału, który odbędzie się 26 kwietnia. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

EK


Mamy Rekord !!!

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy bardzo czynnie włączyli się w naszą akcję charytatywną.

Konkurs międzyklasowy już zakończony, ale zbierać nakrętek nie przestajemy!

Przypomnę, że zbieramy nakrętki na zakup wózka dla Huberta, jeszcze nie udało się uzbierać całej kwoty, dlatego prosimy o wsparcie akcji.

Wszystkich zapraszamy już dziś na Koncert dla Huberta 29 maja 2018 r.


Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych – RODO

 KLAUZULA INFORMACYJNA
dotycząca przetwarzania danych osobowych na podstawie art. 13 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016)

 

Administrator Danych Osobowych:

Administratorem Danych Osobowych, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Państwa dane osobowe oraz dane dzieci (uczniów) jest Szkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka z siedzibą przy ul. Narutowicza 10, 05-071 Sulejówek, reprezentowanym przez Dyrektora.

Inspektor Ochrony Danych Osobowych:

W celu zagwarantowania bezpieczeństwa Państwa danych osobowych wyznaczono Inspektora Ochrony Danych Osobowych (IOD), z którym można się kontaktować w sprawach dotyczących swoich danych osobowych. Z Inspektorem Ochrony Danych mogą Państwo się skontaktować wysyłając maila na adres: iod@sp4sulejowek.pl

Cele przetwarzania i podstawa prawna przetwarzania

Państwa dane osobowe oraz dane dzieci (uczniów) będą przetwarzane w celu:

1) rekrutacji uczniów do szkoły podstawowej (art. 6 ust. 1 lit. c oraz art. 9 ust. 2 lit. b RODO),

2) realizacji zadań związanych z wypełnieniem obowiązku szkolnego (art. 6 ust. 1 lit. c oraz art. 9 ust. 2 lit. b RODO).

3) realizacji statutowych zadań dydaktycznych, opiekuńczych i wychowawczych w szkole.

Okres przechowywania Państwa danych osobowych

Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres:

1) dokumentacja dotycząca rekrutacji – 1 rok,

2) dokumentacja dot. realizacji obowiązku szkolnego – 10 lat.

Odbiorcy Twoich danych

Odbiorcami Pani/Pana danych będą:

a) podmioty przetwarzające dane w naszym imieniu, uczestniczące w wykonywaniu czynności na naszą rzecz tj.:  podmioty obsługujące i utrzymujące naszą sieć informatyczną, podmioty świadczące nam usługi doradcze, audytowe, pomoc prawną, obsługę pielęgniarską, rachunkową;

b) inne podmioty uprawnione na podstawie przepisów prawa tj.: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Kuratorium Oświaty, Miasto/Organ prowadzący. W przypadku kontaktu w formie tradycyjnej odbiorcą będzie Poczta Polska. W przypadku komunikacji drogą elektroniczną odbiorcą Państwa danych osobowych będzie operator poczty elektronicznej.

Prawa związane z przetwarzaniem danych osobowych

Gwarantujemy spełnienie wszystkich Państwa praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych tj.: prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, nie podlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

Obowiązek podania danych i konsekwencje niepodania danych

Obowiązek podania danych osobowych wynika z przepisów prawa. W przypadku niepodania danych nie będziemy mogli spełnić obowiązku ustawowego, w przypadku podania niepełnych danych zostaną Państwo wezwani do uzupełnienia danych.

Prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznają, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy Ogólnego Rozporządzenia.


Nagrody w konkursie fotograficznym „SleeveFace z książką”

W dniu 25 maja 2018 w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim – w „Mechaniku” – odbyło się rozstrzygnięcie I edycji Powiatowego Konkursu Fotograficznego „SleeveFace z książką” pod patronatem Starosty Mińskiego.
Celem konkursu była przede wszystkim popularyzacja czytelnictwa w niekonwencjonalny sposób, również poprzez zainteresowanie szatą graficzną książki.
Prace można było nadsyłać w trzech kategoriach: fotografia, grafika komputerowa oraz praca związana tematycznie ze 100-leciem odzyskania niepodległości Polski.
Z naszej szkoły w kategorii Fotografia nagrodę zdobyła: II miejsce Agata Szczepańska z IIc.
W kategorii Grafika : I miejsce Weronika Witkowska IIIb, II miejsce Amelia Badowska III a, III miejsce Martyna Rybarczyk.
Organizatorzy jesienią planują zorganizować kolejną edycję.


Rodzinna niedziela w „Czwórce”

W niedzielę, 27 maja, Szkoła Podstawowa nr 4 w Sulejówku już po raz trzeci zaprosiła na Piknik Rodzinny. Organizatorem zabawy była cała społeczność szkolna: uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły, bo przecież wszystkie przedsięwzięcia najlepiej się udają, gdy działa się w zespole. Przez cztery godziny, od 15 do 19, na rozległym terenie wokół szkoły wiele się działo. W tym dniu „Czwórkę” odwiedzili też Radni Miasta Sulejówek, Radni Powiatu Mińskiego i Burmistrz Miasta Sulejówek, Arkadiusz Śliwa. Sprzyjała też pogoda, słoneczna i prawdziwie letnia, ale upał nikogo nie odstraszył, ponieważ MZWiK przygotował stanowisko z orzeźwiającą, pełną witamin wodą pitną i wodne kurtyny, w których dzieciaki radośnie baraszkowały.

Sercem Pikniku była Muzyczna Scena usytuowana na boisku do piłki siatkowej. Występowali na niej przedstawiciele wszystkich klas – od przedszkolaków po gimnazjalistów. Miło nam było także gościć absolwentki, które zaśpiewały w wielkim stylu. Usłyszeliśmy różne utwory – energetycznego krakowiaka w wykonaniu uczniów klas czwartych, tańczyliśmy „Boogie Woogie” z przedszkolakami i nuciliśmy za młodymi wykonawcami melodie największych polskich i światowych przebojów. Do „belgijki” porwały nas gimnazjalistki – tańczyli ją duzi i mali. W przerwach między występami i kolejnymi atrakcjami do tańca zapraszał DJ Piotr.

Gościem specjalnym w tym roku była Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Akord”, która już od 19 lat istnieje na kulturalnej scenie Sulejówka. Przedstawiła nam utwory o różnym charakterze – od marsza po melodie filmowe. Prezent od Orkiestry otrzymała Pani Marzena Gańko, nauczycielka, która przygotowała wszystkich występujących na scenie młodych wokalistów. Muzycy zadedykowali jej Etiudę E-dur „Serdeczny kraj” Fryderyka Chopina.

W szkole i wokół niej wiele się działo. Na boisku rozgrywano rozmaite konkurencje sportowe, które prowadzili nauczyciele wychowania fizycznego. Najwięcej emocji wzbudziło przeciąganie liny. Uczniowie klas siódmych malowali buzie, zamieniając naszych milusińskich w bajkowe zwierzątka, a małe elegantki miały okazję własnoręcznie wykonać najcenniejszą biżuterię. Dla starszych uczniowie zorganizowali Klub Miłośników Gier Planszowych, gdzie można było rozegrać ekscytującą partyjkę.

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczne. Chętne dzieci mogły wykonać pamiątkową pracę albo zostawić Szkole odcisk swojej dłoni. Dzieci i rodzice z oddziału przedszkolnego pokazywali, co można zrobić z masy papierowej.

Największe oblężenie przeżywała jednak loteria fantowa poprowadzona przez uczniów i rodziców z klasy II a gimnazjum. Do wygrania były cenne nagrody, na przykład krokomierze, słuchawki, power banki, książki i wiele akcesoriów gospodarstwa domowego.

Na amatorów dobrej kuchni czekały smakołyki prosto z grilla obsługiwanego przez rodziców i uczniów klasy II b: pieczone ziemniaki oraz smakowita kiełbasa. Wspaniałym dodatkiem był staropolski bigos ufundowany przez Hotel Willa Zagórze. Deser czekał na wszystkich łasuchów w szkolnej kawiarence zorganizowanej przez klasy trzecie gimnazjum, zaś pod wielkim parasolem rodzice klasy I prowadzili cukiernicze warsztaty, bo nic tak nie smakuje, jak własnoręcznie udekorowana słodka babeczka. Gorące emocje podsycane letnią aurą można było schłodzić lodami serwowanymi przez Cukiernię „Babeczki”.

Atrakcją, na którą czekali bywalcy naszych wcześniejszych Pikników, był pokaz umiejętności ratowniczych przygotowany przez Młodzieżową Drużynę Pożarniczą OSP Sulejówek. W tym roku dali wyraz pełni swych umiejętności, bo nie tylko udzielali pomocy poszkodowanemu, ale także gasili pozorowany pożar. Po pokazie wszyscy chętni mogli poznać wyposażenie wozu strażackiego.

III Piknik Rodzinny „w Czwórce” przeszedł już do historii. Mamy ogromną satysfakcję, że odwiedziło nas wiele rodzin z małymi i dużymi dziećmi, bo każdy mógł znaleźć dla siebie miłą rozrywkę. Takie przedsięwzięcie jednak nie mogłoby się odbyć, gdyby nie współpraca rodziców, uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły, a także miejscowych przedsiębiorców i instytucji, które finansowo wsparły nasze działania, a wśród nich:

 • Graham Packaging Poland Sp. z o.o.
 • Janusz Kowalczyk – Materiały Budowlane
 • Customeritum Sp. z o.o.
 • Hotel Willa Zagórze
 • Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji
 • Cukiernia „Babeczki”
 • Kino-Teatr „Kurtyna”
 • Ochotnicza Straż Pożarna
 • Pan Piotr Skorupka

Wszystkim serdecznie dziękowała dyrektor Anna Rogala, wręczając pamiątkowe dyplomy.


To już V koncert charytatywny za nami…

Nasz wielki Rodak Święty Jan Paweł II powiedział „nie ważne jest to, co się ma, ale czym się dzieli z innymi”.

 29 maja 2018 r. o godzinie 12.30 odbył się w naszej szkole Koncert Charytatywny „Dla Huberta”. Było to podsumowanie naszej całorocznej akcji, do której przyłączyły się również inne placówki oświatowe: Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 1, Miejskie Przedszkole nr 1, Szkoła „Otwartych Serc” i Szkoła Podstawowa  w Chobocie.

Jest to nasz mały jubileusz. Już po raz V w naszej szkole odbył się taki koncert. Na wcześniejsze zapraszaliśmy gościa specjalnego – śpiewał u nas Mateusz Krautwurst, Marzena Szuba Pohorecka z Wojciechem Karasiem oraz Kasia Dereń.  Na koncercie nie było wielkich nazwisk, ale to wspaniali artyści z miejscowych szkół. Może za kilka lat usłyszymy i o nich jako o wielkich artystach. Na naszej scenie zaśpiewali:

 • ze Szkoły Podstawowej nr 3: Bartosz Kielczyk „Kołysankę dla et” z repertuaru Natalii Kukulski, Piotr Polkowski utwór „Boso” zespołu Zakopower oraz Kacper Pohorecki   piosenkę „Już taki jestem zimny drań”
 • ze Szkoły Podstawowej nr 2: Martyna Wasilewska piosenkę  „Nadzieja”, Karolina Gronek i Gabriela Jura  utwór  „Kochaj siebie”, a Natasza Lorenc – „To co żyje w nas”
 • ze Szkoły Podstawowej nr 1: Paulina Łaczmańska piosenkę „Myśl o Tobie”, Aleksandra Porada utwór „Czy nastanie znów świt”, Barbara Osińska – „Jej portret”, a Marek Mikulski zagrał na gitarze utwór  „Milonga o zachodzie słońca”
 • ze Szkoły Podstawowej nr 4 wystąpili: uczniowie klasy 0 A z piosenką „Witaminki”, Michalina Kawalec – „Czas nie będzie czekał”, Marta Wojtan z piosenką „Napraw” z repertuaru zespołu Lemon, a Weronika Witkowska – „Boję się” z musicalu Romeo i Julia.

Wiemy, że nie do wszystkich dociera nasza prośba i niektórzy śmieją się i mówią cóż wam z takich nakrętek. W poprzednich akcjach wspólnymi siłami udało nam się zebrać prawie 10 ton nakrętek. Dla Sandry sfinansowaliśmy  wózek, dla Michała – podnośnik rehabilitacyjny, dla Adriana – kombinezon Thera Togs, który działa stabilizująco i korygująco na postawę ciała.

Na koncercie podsumowany został całoroczny konkurs nakrętkowy. I miejsce zajęła klasa O A, która zebrała ponad pół tony nakrętek, II miejsce klasa II A (Gimnazjum), a trzecie  – klas IA. Uczniowie tych klas dostali w nagrodę dyplomy i udział  w warsztatach zorganizowanych w Prywatnym centrum Kultury i Cukierni Babeczki. Również placówki biorące udział w naszej akcji otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Całą naszą akcję Honorowym Patronatem objął Burmistrz Miasta Sulejówek p. Arkadiusz Śliwa, który również był obecny na naszym koncercie.

W tym roku zebraliśmy prawie 2,5 tony nakrętek. Dzięki uprzejmości Firmy REHA-ORT na koncercie wręczyliśmy Hubertowi specjalny inwalidzki  wózek spacerowy, mimo że jeszcze nie zebraliśmy pełnej kwoty.

Dziękujemy wszystkim, którzy zainteresowali się naszą akcją i przynieśli choć jedną nakrętkę. Warto zauważyć, że dzięki naszym projektom zebraliśmy ponad 12 ton nakrętek. I zachęcamy wszystkich, aby wyrobili w sobie nawyk niewyrzucania nakrętek, ale zbierania i przekazywania na takie akcje jak nasza. Już czeka następny chłopiec, któremu warto pomóc – Bartek.

Ewa Karaś&Dorota Stępień


Fotogaleria z XI Mitingu Lekkoatletycznego

W dniu 5 czerwca 2018 odbył się XI Mityng Lekkoatletyczny. Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Sulejówek – Arkadiusz Śliwa. Zaproszone zostały wszystkie szkoły działające na terenie Sulejówka.  Głównym organizatorem był Maciej Czyż – trener lekkiej atletyki UKS Herkules.


Akcja „Jak nie czytam jak czytam”

W dniu 8 czerwca o godz. 10 w naszej szkole przeprowadziliśmy akcję pod hasłem „Jak nie czytam jak czytam”. Udział w akcji wzięło udział 80 uczniów, w tym uczniowie klas gimnazjalnych oraz uczniowie „zerówki” i klasy pierwszej. Starsi uczniowie czytali młodszym kolegom książki. Przynieśli też swoje ulubione lektury. Akcji wspólnego czytania towarzyszyła loteria pod hasłem „Oddam książkę w dobre ręce”.  Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali słodką niespodziankę – lody.


I miejsce w piłce nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Sulejówek

W tym roku szkolnym odbyły się zawody w piłce nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Sulejówek. Organizowane były w formie ligi i brały w nich udział cztery szkoły z naszego miasta w dwóch przedziałach wiekowych. Pierwsze cztery mecze odbyły się jesienią, a kolejne wiosną. Nasi gimnazjaliści wywalczyli I miejsce, natomiast uczniowie z klasy IV – IV miejsce. [S. Tyborowski]

15 czerwca 2018 r. Bal Gimnazjalny uczniów klas III

15 czerwca 2018 r. w piątek odbył się Bal Gimnazjalny uczniów klas III. Zgromadzeni nauczyciele oraz licznie przybyli rodzice mieli okazję wysłuchania części artystycznej przygotowanej przez trzecioklasistów pod kierunkiem pań – D. Zięby i N. Michalskiej. W programie można było usłyszeć piosenki oraz wiersze opowiadające o nauczycielach różnych przedmiotów.  Następnie część uczniów zaprezentowała układ poloneza przygotowany przez Panią B. Horszczaruk. Wielką niespodzianką dla wszystkich zebranych był pokaz tańca zwanego „belgijką”. Po tych wrażeniach artystycznych rozpoczął się prawdziwy Bal Gimnazjalny.


Piknik Militarny

21 czerwca (czwartek) na boisku naszej szkoły o godz. 7.00 rozpoczęła się „Sztafeta Niepodległości”, która była inicjatywą biegową, upamiętniającą setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zakończyła się ona Ogniskiem Pamięci w Ossowie.

Na boisku szkolnym w godz. 8:00 do 15:00 żołnierze i studenci Akademii Sztuki Wojennej przygotowali różnorodne atrakcje: krótkie konkurencje sportowe, trening fitness „zumby”, ćwiczenie musztry dla uczniów szkoły podstawowej. Ze względu na trwające Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, między godziną 13.00 a 14.00 odbył się pokaz i warsztaty „freestyle football”.


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

24 czerwca – to dzień, na który czekali wszyscy uczniowie czwóreczki. Już od rana temperatura przypomniała nam, że lato w pełni i pora opuścić szkolne mury. W ostatni dzień roku szkolnego uczniowie, wraz z rodzicami, przybyli do szkoły, aby odebrać świadectwa. Najlepsi odebrali je w czasie uroczystości z rąk Pani Dyrektor i Wychowawców. I wreszcie nadszedł najbardziej wyczekiwany moment: nagrody, i…. WAKACJE !!!!


Super Klasa 2018

22 czerwca zakończył się trwający cały rok szkolny Konkurs Samorządu Uczniowskiego o tytuł Super Klasy.
Od września do czerwca uczniowie klas brali udział w różnorodnych konkursach i akcjach oraz wykonywali przeróżne zadania dodatkowe, za które Samorząd Uczniowski przyznawał punkty poszczególnym zespołom klasowym.  W ciągu całego roku szkolnego uczniowie musieli m. in.:

 • wykazać się kreatywnością w projektowaniu gazetek klasowych z okazji różnych świąt i uroczystości,
 • aktywnie angażować się w życie szkoły,
 • pamiętać o stroju galowym w wyznaczone dni.

W ogólnej punktacji brane były również pod uwagę: frekwencja i średnie klasy oraz stan czytelnictwa.

Najlepiej zorganizowaną klasą – zespołem, w którym wszyscy uczniowie angażowali się w wykonywanie poszczególnych zadań wykazując się przy tym kreatywnością oraz umiejętnością współpracy okazała się KLASA 2A, której wychowawcą jest Pani Barbara Tokarczyk. To właśnie ta klasa zdobyła w tym roku szkolnym 79,3 pkt i bezkonkurencyjnie wygrała rywalizację o TYTUŁ SUPER KLASY! Na drugim miejscu znalazła się klasa 4a, która pod opieką wychowawcy –  Pani Marzeny Gańko uzyskała 71,2  pkt. Trzecie miejsce na podium przypadło klasie 3b, która wraz z wychowawcą Panią Natalią Michalską zdobyła 67,6 pkt.

SUPER KLASA 2A otrzymała zasłużony puchar zwycięzców oraz nagrodę w postaci słodkiego kosza upominków.

SUPER KLASIE 2A składamy serdeczne gratulacje i zapraszamy wszystkie klasy do udziału w Konkursie Samorządu Uczniowskiego w przyszłym roku szkolnym!

 Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:
Dorota Stępień i Ewa Karaś