2022-12-02

II miejsce  w XV Powiatowym Przeglądzie Patriotycznym  „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”

Już po raz kolejny nasi uczniowie reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Przeglądzie Patriotycznym „Tu wszędzie jest nasza ojczyzna”. Przegląd ten  organizowany jest przez Gminne Centrum Kultury im. Heleny Wielobyckiej w Mrozach.

Głównym mottem tegorocznej edycji było  upamiętnienie 225. rocznicy powstania hymnu Polski, uhonorowanie 230-lecia ustanowienia Orderu Virtuti Militari oraz uczczenie 180. jubileuszu urodzin Marii Konopnickiej.

            Lena Kulczycka z klasy VI a wystąpiła w kategorii recytacja, a z  klasy V a Dorota Moryś i Kacper Ochocki  w kategorii śpiew.

            Lena  w kategorii wiekowej klas IV-VI  za piękną recytację wiersza Marii Konopnickiej pt.: „Ojczyzna moja” uzyskała II miejsce, a ponadto otrzymała nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie wiersza autorstwa Marii Konopnickiej.

Gratulacje i podziękowanie  dla Leny za podjęte wyzwanie uczestnictwa  w Przeglądzie. [Ewa Karaś]