2022-07-01

Wycieczka do Teatru Capitol

9 czerwca 2022 r. uczniowie klas II i III naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Teatru Capitol w Warszawie, gdzie obejrzeli spektakl pt. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”.

Dzieci z zainteresowaniem oglądały niezwykłe przygody ubogiego doktora, który zajmował się, co prawda leczeniem ludzi, ale bardzo kochał zwierzęta i zawsze miał ich pełno w domu. Przemierzając kontynent afrykański z licznymi przygodami, udzielał pomocy małpom, a po powrocie do Anglii dzięki dwugłowicowi zarobił mnóstwo pieniędzy i nigdy nie był już biedny.

Żywa akcja, świetna gra aktorów oraz muzyka na długo zostaną w pamięci młodych widzów. Po spektaklu na dzieci czekała jeszcze jedna atrakcja – Spacer po Starym Mieście w Warszawie. Wizyta w Parku Saskim, przy Grobie Nieznanego Żołnierza była okazją do spotkania z żołnierzami podczas zmiany warty. Dzieci miały okazję zobaczyć Pałac Prezydencki czy Kolumnę Zygmunta III Wazy jak i pomnik Syrenki Warszawskiej na Rynku Starego Miasta. Ostatnim przystankiem był czas spędzony wspólnie jedząc lody i kupując pamiątki.