2022-07-01

Sukcesy uczniów w konkursie matematyczno-informatyczny „Instalogik”

W dniu wczorajszym zostały ogłoszone wyniki konkursu InstaLogik III edycja 2021/22

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości on-line. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu). Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.

Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.

Gratulacje dla naszych laureatów i finalistów 

Kacper Ochocki – Laureat I miejsca w kat kl. IV

Damian Gójski – Tytuł Finalisty w kat. kl. IV

Amelia Wygas– Laureatka III miejsca w kat. kl V

Nikodem Milewski – Laureat III miejsce w kat. kl. VIII