Konkurs czytelniczy

Serdecznie zachęcamy do udziału uczniów w ogólnopolskim konkursie „Myślę, więc czytam – czytam, więc myślę” organizowanym przez młodzież z Akademii Młodzieżowej działającej w ramach Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów w wieku 13-19 lat. Celem konkursu jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej w całej Polsce, utrwalenie tożsamości kulturowej i narodowej poprzez szerokie i innowacyjne upowszechnienie dziedzictwa kulturowego związanego z dziełami literackimi włączonymi do spisu lektur oraz upowszechnienie nietypowych i angażujących metod edukacji w zakresie kompetencji czytelniczych.

Konkurs polega na rozwiązaniu 3 zagadek dotyczących lektur szkolnych zawartych w krótkich filmach nagranych przez młodzież z Akademii Młodzieżowej.
• Filmy będą publikowane na funpage’u Akademii Młodzieżowej na Facebooku oraz na kanale Telewizji Akademii Młodzieżowej na Youtube co drugi dzień. Pierwszy z nich pojawi się 16 listopada 2020 r. o godz. 20.00., ostatni 20 listopada 2020 r. o godz. 20.00.
• Wygrywa ten, kto w najkrótszym czasie dobrze rozwiąże wszystkie zagadki filmowe.
• Do wygrania 3 nagrody w postaci kart podarunkowych do wykorzystania na materiały edukacyjne w sklepach sieci Empik

1 nagroda o wartości 300 zł
2 nagroda o wartości 200 zł
 3 nagroda o wartości 100 zł
oraz 37 nagród książkowych.

Więcej szczegółów mogą dowiedzieć się Państwo na stronie internetowej
www.konkurs.akademiamlodziezowa.pl

Do pobrania:
1. Regulamin konkursu (zobacz)