2022-08-08

Już po egzaminach…

W dniach 24-26 maja odbył się egzamin ósmoklasisty 2022. Uczniowie ostatniej klasy szkoły podstawowej mieli szansę sprawdzić swoją wiedzę zdobytą w trakcie dotychczasowej nauki. Egzamin podzielony był jak zwykle na trzy części. Pierwszego dnia uczniowie zmierzyli się z arkuszem z języka polskiego, drugiego  z matematyki a trzeciego z języka angielskiego.

Pierwszego dnia uczniowie zastanawiali  się czy”zgoda buduje niezgoda rujnuje”, „co w życiu jest ważne?”, „ czy z przyjacielem łatwiej jest pokonywać trudności?”

Drugiego dnia trzeba było wykazać się umiejętnością np. obliczenia ilości materiału na uszycie bluzki, wskazania mniejszych wartości wyrażenia dla określonych liczb,wskazaniawspółrzędnych na osi liczbowej, obliczenia ile trzeba zapłacić za określone bilety autobusowe, czy obliczenia prędkości kierowcy.

Zaś trzeciego dnia uczniowie wsłuchiwali się w zadnia prezentowane w języku angielskim przez lektora, a potem rozwiązywali  pozostałe zadania i przypominali sobie słówka, zasady pisowni itp.

 Teraz już zostało tylko czekać na wyniki . Życzymy, aby były one jak najlepsze i jak najbardziej satysfakcjonowały naszych uczniów i oczywiście nauczycieli. [EK]