2022-05-18

Kwiecień miesiącem wiedzy o autyzmie

Kwiecień to miesiąc zarezerwowany dla propagowania wiedzy na temat autyzmu, a kolor niebieski to znak rozpoznawczy i nieodłączny towarzysz kampanii. Barwa ta symbolizuje nadzieję osób ze spektrum autyzmu na lepsze życie w społeczeństwie.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji promowania wiedzy o autyzmie. Kwiecień w szkole upłynął pod znakiem wspólnych działań, których motywem przewodnim był kolor niebieski. W szkole pojawiły się plakaty wykonane przez uczniów szkoły. Na znak solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem wielu uczniów przychodziło do szkoły z niebieskim elementem garderoby. Nauczyciele przeprowadzili zajęcia, które uświadomiły uczniom oraz dzieciom z przedszkola, z jakimi trudnościami borykają się ludzie dotknięci zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Zajęcia w klasach 4a i 4b przeprowadziła p. Joanna Tkaczyk (nauczyciel współorganizujący kształcenie specjalne), w 0a o autyzmie opowiadała p. Agnieszka Nowak a w 0b p. Aneta Zychowicz.

Pamiętajmy o osobach ze spektrum autyzmu. Kwiecień jest szczególnym miesiącem, w którym możemy podejmować działania mające na celu zwrócenie uwagi na osoby z tym zaburzeniem.