102 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości w przedszkolu

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.
10 listopada w oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy 102 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem było kształtowanie miłości, przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci z dumą prezentowały przypięte biało-czerwone kotyliony. Zaprezentowały krótką część artystyczną, a także z Panią Dyrektor, wspólnie odśpiewały pieśń Mazurek Dąbrowskiego, przyłączając się tym samym z placówkami oświatowymi z całej Polski i czcząc 102 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota.